Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2023. Február 21. 08:28, kedd | Belföld
Forrás: NAV

1700 kg túlsúly volt a kisteherautón, találja ki, melyik országból indult

1700 kg túlsúly volt a kisteherautón, találja ki, melyik országból indult

Szemmel láthatóan is túlsúlyos volt egy kisteherautó, amit a pénzügyőrök ellenőrizték.

Csaknem 900 liter alkohollal és 1700 kilogramm túlsúllyal próbált átutazni Magyarországon egy román sofőr, de nem engedték tovább a NAV munkatársai, miután ellenőrizték az M1-es autópálya Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán.

A Luxemburgba tartó román autó rakteréből csaknem 900 liter, ismeretlen eredetű alkoholtermék került elő. A sofőr és útitársa azt állították, hogy a rakományt Romániában pakolták fel főnökük utasítására, de ahhoz semmilyen okmányt nem kaptak, a súlyát pedig csak megtippelték. Az autó több mint 5 tonna súllyal közlekedett, ami csaknem két tonnával több a megengedettnél. A pénzügyőrök az ismeretlen eredetű alkoholt lefoglalták, míg a fuvarozó vállalkozás a túlsúly és a jövedéki törvénysértés miatt csaknem egymillió forint bírságra számíthat.

Címkék: NAV, teherautó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.