Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2019. Március 21. 11:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

18 éve késelt meg egy recepcióst a tolvaj, most emeltek vádat ellene

18 éve késelt meg egy recepcióst a tolvaj, most emeltek vádat ellene

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki egy fővárosi szállodában késsel életveszélyesen megsebesítette a recepcióst még 2001-ben. A vádlottat tavaly júniusban Mexikóban fogták el.

A 40 éves férfi álnéven jelentkezett be a szállodába, hogy két társával a vendégektől értékeket lopjanak el. A recepciós gyanúsnak találta a viselkedésüket, ezért értesítette a hotel tulajdonosát, aki két segítőjével felelősségre vonta őket – közölte a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Ibolya Tibor a közleményben azt írta, a három férfi el akart menekülni, de az útjukat állták, ezért dulakodás közben a vádlott mind a három embert megvágta, majd miután a recepciós is elé állt, többször mellkason és hason szúrta őt, ezzel közvetlen életveszélyes sérülést okozott.

A recepciós életét a gyors orvosi ellátás mentette meg.

A Készenléti Rendőrség nyomozói a szökésben lévő férfit tavaly júniusban Mexikóban fogták el a mexikói és amerikai hatóságok segítségével.

A Fővárosi Főügyészség a férfi ellen aljas indokból elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat. A vádlott jelenleg bűnügyi felügyelet alatt áll – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld

Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében