Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2016. Március 12. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

80 milliárdot költött tavaly az állam a migránsválság kezelésére

80 milliárdot költött tavaly az állam a migránsválság kezelésére

Az elmúlt évben 80 milliárd forintot költött a magyar állam a migránsválság kezelésére - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kérdésre válaszolva pénteken sajtótájékoztatón Budapesten.

Bakondi György kiemelte, a nyugat-balkáni útvonal lezárása után már csak érvényes schengeni vízummal juthatnak el a migránsok Nyugat-Európába. Ez egyben azt is jelenti, hogy jelentős számú menekült rekedt a nyugat-balkáni útvonal államaiban - tette hozzá.

A főtanácsadó elmondta, hogy Görögországban 36 ezer illegális bevándorló tartózkodik és naponta 2-3 ezer érkezik a görög szigetekre Törökországból. Az idomeni görög-macedón áteresztési pontnál mintegy 15 ezer ember halmozódott fel. Macedóniában 1500, Szerbiában 2 ezer, Horvátországban pedig 500 migráns tartózkodik, akiknek egyelőre bizonytalan a sorsuk - tette hozzá.

Ugyanakkor Törökországban 2,7 millió szír él, 600 ezerrel lettek többen január óta, és jelentős számú szíriai és iraki menekült húzódott meg a szíriai kurd területeken is - sorolta Bakondi György.

Eközben a török migrációért felelős miniszter legutóbb úgy nyilatkozott, hogy nem fogadják vissza azokat, akik elérik a görög szigeteket - tette hozzá.

Arról is szólt, hogy az osztrák, a cseh és a lengyel rendőrök mellett március közepétől magyar rendőrök is segítik a macedón-görög határon a macedón rendfenntartók munkáját.

Fennáll a lehetősége annak, hogy a migránsok, az embercsempészek új útvonalakat keresnek, Albánia, illetve Bulgária és Románia felé - mondta.

Magyarországon 2220 migráns tartózkodik közösségi szállásokon, őrzött szállásokon és idegenrendészeti őrizetben. Januártól márciusig ismét sok volt az illegális határátlépés, az elmúlt két napban azonban már csak 20-20 határsértőt vettek őrizetbe a hatóságok - ismertette Bakondi György.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.