Hírek
2012. December 03. 09:59, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu
90 ezer tűzveszélyes Fordot hívnak vissza

Visszahívást hirdetett a Ford, összesen 90 ezer autó gyulladhat ki váratlanul.
Baj van a Ford 1,6 literes EcoBoost-egységével. 90 ezer ilyen motorral szerelt autót kénytelen visszahívni a gyártó túlmelegedési, és ehhez kapcsolódóan tűzveszély miatt. Az érintett modellek a Mondeo amerikai kiadásának megfelelő Fusion, illetve a nálunk Kugaként ismert Escape, utóbbiból 74 ezer példány érintett.
A túlmelegedésre figyelmeztető üzenetet minden esetben megjeleníti a fedélzeti számítógép, ezt követően azonnal meg kell állni az autóval. Amennyiben a sofőr ezt elmulasztja, kigyulladhat a motor.
A Ford egyelőre nem dolgozott ki végleges megoldást a problémára, így nem tudni, mikor kezdik a javítást a márkaszervizek. A gyártó azt kéri a tulajdonosoktól, hogy lehetőleg ne vezessék autóikat, cserébe fizetik az alternatív közlekedés költségeit, amennyiben ez lehetséges.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.