Hírek
2011. Október 17. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A baleseti adó miatt minden autósnak jelentősen emelkedik a tarifája

A baleseti adó mintegy negyedével emelheti a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díjakat.
A mértéke ugyan 30 százalék lesz, de az alkuszok és a kormány is arra számít, hogy az árverseny miatt egy részét a biztosítók átvállalják – írja a Világgazdaság.
Néhány napja még tovább csökkenő kötelező felelősség-biztosítási díjakról szóltak az alkuszcégek prognózisai, a baleseti adóról szóló nemrég kiszivárgott információk szerint viszont már szinte biztosra vehető, hogy minden autósnak jelentősen emelkedik a tarifája. A kormány 27 milliárd forintot szeretne beszedni a biztosítóktól ezen a címen. A biztosítók minden bizonnyal áthárítják majd az ügyfelekre a díjat. Más választásuk a biztosítóknak nem is lehet, hiszen a járműfelelősség-biztosítási díjbevételük az idén már a 100 milliárd forintot sem éri el, és az éles árverseny miatt a piaci szereplők többségénél már csak minimális profitot termel ez az üzletág. A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint az autósoknak a kgfb-díj 30 százalékának megfelelő baleseti adót kell majd leróniuk, amelyet a biztosítási díjjal együtt kell megfizetniük. Magát az adót azonban a biztosítók róják le az államnak. Arra a türelmi időszakra, ameddig a biztosító szolgáltatása fennáll, de a biztosított elmulasztja a díj és az adó megfizetését, az adó beszedésének kockázata nem a biztosítót terheli.
A tavalyi kampány során rekordalacsony, 17 ezer forint körüli átlagdíjak alakultak ki, ezek a baleseti adó miatt 22 ezer forint fölé ugorhatnak – mondja Lantos Lóránt, a Kötelező.hu portál vezetője. A díjverseny fokozódása miatt az adó mértékénél kisebb arányú, 25 százalék körüli díjemelésre számít csak a Biztositas.hu, és a kormány is úgy kalkulál, az árverseny miatt a baleseti adóból fakadó áremelés egy részét átvállalják majd a biztosítók. A legkisebb mértékben a motorosok díjai nőhetnek, a legnagyobb extra terhet pedig a teherautók és a buszok után kell majd megfizetni. A Biztosítás.hu kalkulációi szerint egy átlagos személyautónál évente 7200 forint körül alakul az adó összege.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.