Hírek
2022. Február 26. 11:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A bankszövetség az adathalászat veszélyeire figyelmeztet
Az adathalászat veszélyeire és a megelőzés fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Bankszövetség, miután az elmúlt hetekben jelentősen megnőtt a jogosulatlan adatszerzési és csalási kísérletek száma.
"Ennek jellemzően a felkészületlen emberek az áldozatai. A visszaélésekkel szembeni védekezéshez tudatos társadalmi összefogás szükséges, melyhez családtagok, ismerősök figyelem felhívásával és a védekezési módszerek megosztásával érdemes hozzájárulni" - írták.
A megelőzés érdekében több javaslatot is tettek, egyben hangsúlyozták, hogy a személyes adatokat mindenkinek magának kell megvédenie. A pénzügyi szolgáltatók és munkatársaik sohasem kérik, hogy az ügyfél ossza meg velük pénzügyi adatait, így biztosan nem kérdezik meg bankszámla egyenlegét, bankkártya-adatokat, jelszavakat és PIN-kódokat.
Azt javasolják, hogy az ügyfél legyen óvatos, tegyen fel kérdéseket, és ha nem a megszokott módon folyik a telefonbeszélgetés, vagy elbizonytalanodik a hívás közben, inkább szakítsa meg a hívást, és keresse meg a saját bankját az ismert csatornákon, és érdeklődjön az esetleges gyanús tranzakciókról.
A digitális csatornákon kapott linkeket, amennyiben azok pénzügyi jellegű oldalra vezetnek, nem szabad megnyitni - hívták fel a figyelmet. Hozzátették, sokszor a valós banki honlapokra megtévesztően hasonlító áloldalakat vetnek be a visszaélők. "Minden esetben gépelje végig saját bankja honlap címét a belépéshez, vagy a kedvencekből nyissa meg az ismert oldalt. A pénzügyi linkek küldése a csalók kedvenc csatornája" - figyelmeztettek.
A megelőzés részeként azt ajánlották, hogy számítógépre, illetve mobiltelefonra pénzügyi célból szoftvereket és applikációkat telefonos ajánlás alapján senki ne töltsön le. "Bizonyosság hiányában minden esetben személyesen keresse fel vagy hívja fel saját bankját, ügyintézőjét" - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
