Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2011. Július 20. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

A háziorvosok már nem adhatják

A háziorvosok már nem adhatják

Nem adhatnak ki több mozgáskorlátozott parkolási igazolványhoz szükséges igazolást a háziorvosok – tudta meg az InfoRádió.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének irodavezetője elmondta: a szigorodó szabályok értelmében ezt a jogkört a jövőben várhatóan a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal illetékes orvosi bizottsága gyakorolja majd. Országosan körülbelül 230 ezer parkolási engedély van forgalomban. Erre a vakok és gyengén látók, az autista, értelmileg sérült személyek is jogosultak. (lm)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.