Hírek
2014. Július 25. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén napsütés és zápor is lehet

A hétvégén ismét több felé 30 fok felett alakulnak a maximumok, de a sok napsütés mellett többfelé lehetnek záporok, zivatarok is, derül ki az meteorológiai szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott előrejelzéséből.
Pénteken hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, főként északnyugaton és az Északi-középhegység térségében fordulhat elő zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 27-31 Celsius-fok között alakul.
Szombaton is sok napsütés várható kevés fátyolfelhővel. Főként kora délutántól alakul ki elszórtan zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak zivatarok környezetében lehetnek erős vagy viharos széllökések. A minimumhőmérséklet 14-19 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 27-32 fok között alakulnak.
Vasárnap eleinte még hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, majd dél, délnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet. Kezdetben a déli, délnyugati megyékben, napközben már másutt is egyre többfelé, több alkalommal várható záporeső, zivatar, helyenként felhőszakadás. Zivatarok környezetében erősödik meg. A leghidegebb órákban 15-20 fok lehet. Nappal 25-32 fokig emelkedik a hőmérséklet, keleten lesz a melegebb - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.