Hírek
2019. Június 29. 08:14, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hőség sem kedvez a méhészetnek
Az extrém hőség sem kedvez a méhészetnek, mert rövidebb ideig virágoznak a növények, és a méheknek a kaptár hűtésével is foglalkozniuk kell - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke pénteken az M1-en.
Bross Péter azt mondta, a növények virágzási időszaka körülbelül felére csökken, emiatt a méheknek kevesebb idejük van nektárt gyűjteni.
Tovább csökkenti ezt az is, hogy a méhek nektár helyett vizet hordanak, amellyel a kaptárt hűtik, hogy az ne hevüljön fel. A kaptár állandó hőmérséklete nyáron 30-35 fok között van, de a napsütés miatt akár ötven fokra is felmelegedhet - ismertette.
Hozzátette, a nagy meleg a méhésznek sem kedvező, mert védőruhába beöltözve kell a napon dolgozniuk.
Korábban az akác virágzásakor az eső esett három hétig, ami szintén megviselte az ágazatot - idézte fel.
Bross Péter beszélt arról is, a kormány hatszázmillió forintot biztosít idén a méhcsaládok egészségügyi állapotának megőrzésére. A méhészek a kérelmeket június 15. és augusztus vége között elektronikusan nyújthatják be.
A támogatás mértéke méhcsaládonként 500 forint, ez a "gesztus értékű felajánlás" szerinte azt mutatja, hogy a kormány fontosnak tartja a méhészágazatot - vélekedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
