Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2012. Március 19. 14:21, hétfő | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

A nagy rivális Flyers szakította meg a Penguins győzelmi sorozatát

A nagy rivális Flyers szakította meg a Penguins győzelmi sorozatát

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának 154. játéknapján a Philadelphia Flyers a hosszabbításban törte meg a Pittsburgh 11 mérkőzésesre nyúló győzelmi szériáját.

Kilenc tizedmásodpercen múlt, hogy a tizenegy mérkőzés óta veretlen Pittsburgh nem jutott el a szétlövésig Philadelphiában a Flyers elleni pennsylvaniai rangadón: a hosszabbítás utolsó pillanataiban Scott Hartnell góljával nyert a Philly, amely 0–2-ről állt fel s harcolta ki a ráadás öt percet.

Hartnell a rendes játékidőben is betalált, akárcsak Kimmo Timonen. A február 19. óta először veszítő Pingvinek góljait Jevgenyij Malkin és Craig Adams szerezte.

„Igazi playoffmeccs volt, és nem lepődnék meg, ha a rájátszás első fordulójában összefutna a két csapat. Egy pontot hoztunk rajtuk, nem mindegy, kié lesz a hazai pálya” – mondta Hartnell.

A hangulatot Sidney Crosby jelenléte is fokozta, a philadelphiai „közellenség” még pályára sem lépett, amikor már pocskondiázták a szurkolók, amikor pedig először a jégre került, óriási hangzavar támadt. A 40 mérkőzéses kihagyás utáni visszatérését követő két meccsen öt gólpasszt adó kanadai ezúttal nem szerzett pontot.

„Nem hiszem, hogy rosszul játszottunk, de én még nem vagyok csúcsformában. A korábbi meccseken nagyon együtt volt a csapat, erre lehet építeni” – mondta Crosby.

A Chicago az újonc Andrew Shaw két góljának is köszönhette, hogy 5–2-re legyőzte a Washingtont, és ezzel sorozatban a harmadik győzelmét aratta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

2026. Január 26. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmesként zárt a magyar válogatott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, Varga Zsolt együttese a vasárnapi döntőben 10-7-e vereséget szenvedett a házigazda és olimpiai bajnok szerb csapattól.

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.