Hírek
2012. Május 27. 07:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
A NAV is készül az Eb-re
Fokozottan ellenőrzik szombattól a labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő csapatok címerével, zászlajával ellátott ruházati termékeket és ajándéktárgyakat a pénzügyőrök, a közúton, közterületeken, üzletekben és piacokon.
Tudatta Varga Zoltán, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) regionális vám- és pénzügyi főigazgatóságának sajtóreferense szombaton.
Közlése szerint a tapasztalat az, hogy egy-egy kiemelt nemzetközi sportesemény idején megsokszorozódik a piacra dobott hamis termékek száma, májusig több mint 650 ezer, tavaly csaknem 5 millió forint értékben foglaltak le áru hamis megjelölése miatt különböző termékeket Észak-Magyarországon a pénzügyőrök. Ezek jelentős része futballmez, nadrág vagy szabadidő-ruházat volt, a régióban 2011-ben jogerősen elkobzott mezeket éppen a napokban semmisítette meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal – tette hozzá.
Varga Zoltán elmondta azt is: az olyan kiemelt sportesemények idején, mint a labdarúgó Európa-bajnokság, a részt vevő országok címerével, zászlajával ellátott hamis termékek egyre gyakrabban bukkannak fel a feketepiacon, ráadásul Ukrajna és Lengyelország közelsége miatt most még inkább erre lehet számítani.
Éppen ezért a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szombattól fokozottan ellenőrzi Észak-Magyarországon azokat a helyeket, ahol a hamisított termékek előfordulhatnak, a hamisítványok ugyanis nemcsak a licenctulajdonosoknak, hivatalos kereskedőknek okozhatnak bosszúságot, hanem a vásárlóknak is, a hamisítványok ugyanis általában silány minőségűek, élettartamuk az eredeti termékek töredéke – hangsúlyozta a szóvivő.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
