Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2024. Március 01. 08:22, péntek | Életmód

A nemzeti demenciaprogramban a betegségre és megelőzésére is fel kívánják hívni a figyelmet

A nemzeti demenciaprogramban a betegségre és megelőzésére is fel kívánják hívni a figyelmet

A nemzeti demenciaprogrammal a betegségre és annak megelőzésére kívánják felhívni a figyelmet - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtök este.

Hornung Ágnes kiemelte, a demenciával foglalkozni kell, az adatok szerint évről évre nő a szellemi leépülésben szenvedők száma. A személyiség és a mentális állapot megváltozása nagy terhet ró a családokra, a hozzátartozókra; összességében egymillió embert is érinthet.

Szükség volt olyan program kialakítására, amelyben a demencia diagnosztizálásával - a tünetek felismerésével - és a betegek ellátásával foglalkoznak - jelentette ki.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy ennél a betegségnél is fontos a korai felismerés, ezért a családtagokat, a hozzátartozókat is oktatni kell.

Jelezte, hogy a megelőzésre is fókuszálni kell, mivel a betegség kialakulása késleltethető, súlyossága mérsékelhető.

A program a 2030-ig terjedő időszakra szól, kialakításában a szakembereken kívül részt vettek a társállamtitkárságok is, és tervezik az egyházak bevonását az együttműködésbe - mondta Hornung Ágnes.

Fotó: Pixabay

Címkék: demencia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 06:57, hétfő | Életmód

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat. A makói önkormányzat elismerését vasárnap Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester adta át a Hagymaházban.

2026. Január 25. 08:40, vasárnap | Életmód

Otthon Centrum: mérséklődhet a lakóingatlanok drágulási üteme

A lakóingatlanok ára idén sem fog jelentősen csökkenni, de a lakásépítések felfutása miatt a drágulás üteme mérséklődhet az Otthon Centrum várakozása szerint.

2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód

A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése