Hírek
2013. Január 16. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu
Aerodinamikai mestermű az új magyar Mercedes
A Kecskeméten készülő új Mercedes–Benz CLA légellenállási együtthatója (0,23) világrekordot jelent a szériagyártású autók között.
Már számtalan fotón látható volt a Mercedes–Benz Kecskeméten készülő kompakt szedánja, a CLA, Detroitban végre minden hivatalos adatot nyilvánosságra hoztak róla. A gyártó a kupés kialakítás miatt kategóriateremtőként emlegeti a kompakt szedánt, amelynek padlólemezét az A és B osztály alatt található MFA platform adja. A CLA 4630 milliméter hosszú, a C osztályon 38 milliméterrel nyújtózik túl. Tengelytávolsága 2700 milliméter, ez 61 milliméter kevesebb annál, mint amit a C osztály kínál. A stílusos CLA 1438 milliméter magas, szélességét tükrökkel együtt adták meg, ez 2032 milliméter. Az autó fejlesztésénél kiemelt szerepet kapott az aerodinamika, ennek is köszönhető a 0,23 értékű légellenállási együttható (BlueEfficiency változat: 0,22), amely világrekordot jelent a szériagyártású autók között.

Amerikában egyetlen, kétliteres turbós benzinmotorral lesz kapható a CLA, Európában az összes, az A és B osztályból ismert motort megkapja. A csúcsmodell a CLA 45 AMG lesz, amelybe a kétliteres turbómotor 350 lóerős változata kerül 450 Nm-es csúcsnyomatékkal.

Hatalmas panorámatetővel, fáradtságérzékelővel és radaros ütközésmegelőző rendszerrel is rendelhető a CLA, amely Detroitban még nem, csak a kedden kezdődő berlini Mercedes–Benz Fashion Weeken lesz először látható élőben. Az európai változat motorkínálatáról is holnap várható bővebb információ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
