Hírek
2017. Március 27. 07:36, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Átmászott egy nő a Fehér Ház kerítésén - negyedszerre sikerült bejutnia
Vasárnap ismét átmászott valaki a Fehér Ház kerítésén, a biztonsági őrök azonban azonnal őrizetbe vették.
A változatosság kedvéért ezúttal nő az illető, és külön érdekesség, hogy hat nap alatt háromszor próbálkozott bejutni a Fehér Házba.
A rendőrség közlése szerint a 38 éves Marci Anderson Wahl minden kísérleténél azt mondta a biztonságiaknak, hogy Donald Trump elnökkel akar beszélni.
Az ország túlsó feléről, Washington államból érkezett nőt először kedden hajnalban tartóztatták le: megpróbált átmászni a kerítésen, de a cipőfűzője beakadt a kerítésbe. A biztonságiak leszedték, és miután kihallgatták, szabadon bocsátották. Szerdán a nő bírósági végzést kapott, melynek értelmében nem közelítheti meg a Fehér Házat és annak környékét, április végén pedig bíróság elé kell állnia.
A nő azonban pénteken megint próbálkozott, de ezúttal már a kerítésig sem jutott. Szombaton vádat emeltek ellene a szerdai bírósági végzés megsértése miatt, de ismét szabadon engedték.
A kitartó Wahl vasárnap hátizsákkal - benne a többi között takaróval - mászott fel a kerítésre. Az elkobzott hátizsákban fegyver, lőszer, veszélyes anyag nem volt.
Marci Anderson Wahlt harmadszor is letartóztatták, de a The Hill című lap jelentése szerint vasárnap este még nem engedték szabadon a "hárompróbás" nőt. Donald Trump elnök egyébként mindhárom alkalommal a Fehér Házban tartózkodott.
Márciusban nem ez volt az első eset, hogy valaki bejutott illetéktelenül az elnöki hivatal és rezidencia kertjébe. A hónap elején egy 26 éves férfinak sikerült, és sokkal jobban, mint vasárnap Wahlnak: a férfit csak tizenöt perc elteltével vették észre az őrök. A törvényhozók már felvetették, hogy a biztonsági szolgálatnak át kellene szerveznie a munkáját és "strukturális átalakításokat" kellene végrehajtania a Fehér Ház hatékonyabb védelmére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
