Hírek
2018. Június 16. 18:44, szombat |
Belföld
Forrás: M1 híradó/hirado.hu/mti
Az Aranycsapat emléknapja lehet november 25.
Legyen az Aranycsapat emléknapja november 25. – jelentette be idősebb Lomnici Zoltán.
Az Aranycsapat Emlékév Testület elnöke hozzátette: így emlékezzünk azokra, akik a nemzeti összetartozás szempontjából maradandót alkottak, és akik a magyarság ismertségét a világban erősíthették.
Az emléknapról szóló előterjesztést benyújtó országgyűlési képviselő, Bajkai István arról beszélt: a labdarúgók a nemzet történetének a részévé váltak, ezért az évszázad mérkőzésének évfordulóját emléknappá nyilvánítva méltó módon emlékezhet meg róluk az utókor. 1953. november 25-én szinte az egész ország lázban égett, mindenki izgatottan várta a magyar nemzeti tizenegy összecsapását az angol válogatottal. Az első gól után talán még senki sem sejtette, hogy ezt majd még öt további követi, és a meccs az évszázad mérkőzéseként kerül be a magyar sporttörténetbe.
A mérkőzésnek idén novemberben lesz a 65. évfordulója – emlékeztetett az Aranycsapat Emlékév Testületének elnöke. Idősebb Lomnici Zoltán azt javasolta: legyen az Aranycsapat emléknapja november 25. Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnöke felidézte, hogy a testület a legendás magyar labdarúgó-válogatott eredményeihez és tagjainak pályafutásához kapcsolódó évfordulós, ünnepi események szervezésére jött létre, Szabó Tünde sportért felelős államtitkár pedig tavaly április 1-jén, Puskás Ferenc születésének kilencvenedik évfordulóján hirdette meg az Aranycsapat-emlékévet, amely az új Puskás Ferenc Stadion 2019-es átadásáig tart.
Hozzátette, egy friss felmérés szerint a magyar családok hetven százaléka kíséri figyelemmel a csütörtökön kezdődött oroszországi világbajnokságot, ezért fontosnak tartja, hogy az emlékév sikeres legyen, és üzenete ebben az időszakban a lehető legtöbb emberhez eljusson.

Egyre többen állnak ki az emlékév mellett
Hangsúlyozta, tavaly április óta több mint ötven eseményre – többségükre a határon túl – került sor a rendezvénysorozat keretein belül: ünnepségekkel, kiállításokkal, filmvetítésekkel, előadásokkal, és sporteseményekkel emlékeznek a világraszóló győzelmekre és a sikerek kulturális, társadalmi hatására. Lomnici Zoltán fontosnak tartotta leszögezni, hogy az emlékévet állami támogatás nélkül bonyolítják le, vagyis „egyetlen költségvetési forintot sem használnak fel”, ehelyett igyekeznek – az Aranycsapat emlékéhez méltóan – összefogással megteremteni a rendezvénysorozat hátterét és tartalmát.
Mint kifejtette, amióta kiderült, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség nem támogatja az emlékévet, egyre többen álltak a kezdeményezés mellé és segítik azt. Konkrét dátum nem hangzott el annak kapcsán, amikor születhet meg az országgyűlési határozat, de a testület elnöke reményét fejezte ki, hogy idén november 25-én, a legendás mérkőzés 65. évfordulóját már Aranycsapat-emléknapként ünnepelhetik.
A nemzeti történelem részesei
Az Aranycsapat játéktudása, lelkisége mindenki számára példamutató – mondta Bajkai István, az emléknapról szóló előterjesztést benyújtó fideszes országgyűlési képviselő. A képviselő úgy fogalmazott: a labdarúgók a nemzet történetének a részévé váltak, ezért az évszázad mérkőzésének évfordulóját emléknappá nyilvánítva méltó módon emlékezhet meg róluk az utókor.
Címlapfotó: Az Aranycsapat labdarúgói az Anglia–Magyarország, 3-6, London, Wembley Stadionban elért győzelem után (MTI-fotó: Reprodukció)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
