Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2020. Április 24. 05:02, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az érkező hidegfront sem hoz jelentős csapadékot

Az érkező hidegfront sem hoz jelentős csapadékot

A szombaton érkező hidegfront sem mérsékli az aszályt, jelentős csapadék az ország túlnyomó részén nem valószínű - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.

Hozzátették azt is, hogy többfelé viharossá fokozódik majd a szél, amely a talajállapot függvényében helyenként hordhatja a port vagy homokot.

A meteorológiai szolgálat MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint pénteken fátyolfelhős időre lehet számítani szűrt napsütéssel. Csapadék nem várható. Néhol megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban 2-10 fok lesz, de a fagyzugos helyeken gyenge fagy is lehet. Napközben 21-25 fokig melegszik a levegő.

Szombaton közepesen felhős idő várható, északkeleten lehet időnként több felhő az égen, és legnagyobb eséllyel ott alakulhat ki zápor, zivatar. A szél megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A minimumhőmérséklet 6-13, a maximum 17-23 fok között valószínű.

Vasárnap több órára kisüt a nap. Legfeljebb néhol alakulhat ki zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 3-8 fok között valószínű, de a fagyzugokban akár mínusz 1 fokig is hűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet 16-24 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 26. 07:55, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Amerikai és orosz kormányzati illetékesek egyeztetnek szombaton az ukrajnai rendezésről

Az ukrajnai háború lezárásáról is tárgyal a Trump-adminisztráció illetékeseivel szombaton az Egyesült Államokban Kirill Dmitrijev, az orosz elnök különleges megbízottja.

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.