Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2021. Április 26. 06:33, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az EU azonnali segítséget nyújt India járványügyi védekezéséhez

Az EU azonnali segítséget nyújt India járványügyi védekezéséhez

Az Európai Unió, a katasztrófahelyzetek kezelésének támogatására létrehozott polgári védelmi mechanizmusa keretében, azonnali segítséget nyújt Indiának a koronavírus-járvány elleni védekezéshez

- közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Twitter-üzenetében vasárnap.

Ursula von der Leyen közölte, India segítséget kért az uniótól a járványügyi védekezéshez, miután a héten rendkívüli mértékben megemelkedett a betegek száma. Vasárnap, minden korábbi rekordot megdöntve, megközelítette a 350 ezret az új fertőzöttek napi esetszáma.

A brüsszeli bizottság elnöke kijelentette: az uniót aggodalommal tölti el az indiai járványhelyzet, és a szolidaritás jegyében gyors segítséget nyújt a dél-ázsiai országnak.

Janez Lenarcic válságkezelésért felelős uniós biztos üzenetében közölte: az Európai Bizottság Veszélyhelyzet-reagálási Központja (ERCC) készen áll arra, hogy India rendelkezésére bocsássa az Újdelhi által igényelt oxigén- és gyógyszer-szállítmányokat.

Indiában a héten sorra dőltek meg a koronavírus-járvány újonnan regisztrált fertőzöttjeinek napi rekordjai. Az ország egészségügyi minisztériuma szombatra virradóra 346 786 új fertőzöttet és 2624 halálos áldozatot jelentett, a statisztikák szerint pedig Újdelhiben minden negyedik percben meghal valaki a koronavírus okozta betegségben.

Az Európai Unió mellett az Egyesült Államok, valamint Pakisztán jelentette be, hogy segítséget nyújt Indiának. A német védelmi minisztérium vasárnap közölte, hogy fontolgatja a sürgős segítségnyújtást, mobil oxigén generátorokat és más egyéb felszerelést küldenének Indiába.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt