Hírek
2021. Február 22. 08:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az immunrendszer erősítését célzó kampányt indít a vöröskereszt és a dietetikusok szövetsége
Az immunrendszer erősítését célzó figyelemfelhívó kampányt indít a Magyar Vöröskereszt és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége - mondta a szövetség főtitkára vasárnap az M1 csatornán.
Erdélyi Alíz közlése szerint a kampány a koronavírusos megbetegedés megelőzése érdekében indított vöröskeresztes felvilágosító program része.
Hangsúlyozta, hogy az immunrendszer erősítésében jelentős szerepe van az egészséges táplálkozásnak. A hiteles tájékoztatás érdekében a vöröskereszt a szövetséggel együttműködésben hat fő üzenetet fogalmazott meg. Ajánlásaik a szezonalitást és a hazai alapanyagokat helyezik előtérbe, továbbá felhívják a figyelmet a változatos táplálkozás fontosságára.
Az ajánlások és az ahhoz tartozó infografikák a vöröskereszt oldalán, illetve a www.okostanyer.hu oldalon is elérhetők - tudatta a szövetség főtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
