Hírek
2011. Július 18. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az óriáspandák titkos élete

A tudósok részletes kutatások után nemrégiben felfedezték, hogy a hím és a nőstény óriáspandák valójában egymástól távol, teljesen különböző élőhelyeken élnek.
A felfedezés a szakemberek szerint sokat segíthet a vadon élő pandák védelmében, valamint abban is, hogy hogyan engedjék szabadon a fogságban élő állatokat.
A kutatók a kínai Liangshan-hegységben tanulmányozták az óriáspandák mozgását - elsősorban szemtanúk segítségével és az állatok által hátrahagyott ürülék elemzésével. Az ürülék további fontos szerepet is játszott a tanulmányban, hiszen ebből a tudósok meg tudták állapítani az állatok nemét is - írja a Journal of Zoology.
Végül arra a következtetésre jutottak, hogy míg a nőstény pandák sokkal szívesebben élnek a magasabban fekvő tűlevelű erdőkben, illetve a meredekebb hegyoldalakon található vegyes erdőségekben, addig a hímek hatalmas területeket vándorolnak be.
A szakemberek szerint erre az a magyarázat, hogy a nőstényeknek biztos helyekre van szükségük az utódok világra hozásához és a kicsik felneveléséhez, és az is fontos szempont, hogy a bambusz utánpótlás folyamatos legyen - a hímek ezzel szemben szabadon vándorolhatnak. Ez azonban azt is jelenti, hogy a nőstényeket és a kölyköket sokkal súlyosabban érinti az élőhelyek zsugorodása, amire a jövőben a környezetvédőknek jobban oda kell figyelniük.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:00, szerda | Belföld
Az Insura.hu: a külföldi nyaralást tervezők a tavalyinál 5-6 százalékkal magasabb utasbiztosítási díjakkal számolhatnak
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".