Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2021. Február 09. 08:48, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az unokázós csalásokra hívják fel a figyelmet - VIDEÓ

Az unokázós csalásokra hívják fel a figyelmet - VIDEÓ

Az unokázós csalásokra hívja fel az idősek és családtagjaik figyelmét az Áldozatsegítő Központ Hétköznapi történetek című video-podcast-sorozatának következő része

- közölte az igazságügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán. Varga Judit a bejegyzésben úgy fogalmazott: "valamennyien szeretnénk idős szeretteinket, ismerőseinket biztonságban tudni."

A miniszter azt kérte, hogy a https://youtu.be/7JMoGLIM4P8 linken elérhető új részt mutassák meg az emberek az idős hozzátartozóiknak, és hívják fel a figyelmüket a veszélyekre, az árulkodó jelekre.

Mindenki számára van segítség! - írta Varga Judit.

A videóban az unokázós csalás egy tipikus esetét mutatják be színészek közreműködésével.

Címkék: csalás, csaló, unokázós

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.