Hírek
2014. December 10. 13:26, szerda |
Kék hírek
Forrás: MTI
Bankkártyacsaló bolgárokat lepleztek le a rendőrök
Bankkártyacsaló bolgárokra csapott le a rendőrség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata szerdán a rendőrség honlapján.
A négy férfi 69 bankkártya adatait és PIN-kódját szerezte meg, és a segítségükkel bűntársaik több millió forintot kíséreltek meg felvenni külföldi ATM-ekből.
A rendőrök először november 15-én fogtak el két bolgár férfit, aki egy budapesti bankjegykiadó automatára adatszerző eszközt szerelt. Ezzel a módszerrel 57 ügyfél bankkártya adatait és PIN-kódját szerezték meg.
Hasonló eszközöket használt a november 29-én, illetve 30-án tetten ért két másik bolgár férfi: ők legalább tizenkétszer követtek el a fővárosban és vidéken hasonló bűncselekményt.
Az így megszerzett bankkártyaadatok felhasználásával még ismeretlen társaik Malajziában, az Egyesült Államokban és Peruban több mint 3,5 millió forint értékben kíséreltek meg készpénzt felvenni. A pontos kárérték megállapítása még folyamatban van.
Az adatszerző eszközöket a rendőrök lefoglalták, a gyanúsítottak ellen információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás - közölte az ORFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek
Életveszélyes a jégen tartózkodni!
Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.
2026. Január 22. 07:36, csütörtök | Kék hírek
A Netflix nevében is próbálkoznak a csalók - Ne dőljön be!
Az elmúlt napokban több bejelentés is érkezett, mert a csalók egy népszerű televíziós szolgáltató nevében előfizetéseket kötöttek, felhasználva a sértettek nevét, bankkártyaadatait.
2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek
ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma
A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma
2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek
A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
