Hírek
2018. Április 13. 13:31, péntek |
Sport
Forrás: mti
Bayern-Real és Liverpool-Roma elődöntős párosítás a BL-ben

A Bayern München a Real Madriddal, a Liverpool pedig az AS Romával találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében.
A pénteki, nyoni sorsoláson kiderült, hogy az első mérkőzéseket Münchenben, illetve Liverpoolban rendezik.
A Bayern München-Real Madrid párosítás az európai klubfutball leggyakoribb párharca, amelynek örökmérlege teljesen kiegyenlített, mindkét csapat 11 alkalommal nyert két döntetlen mellett, a spanyolok 37, a németek 36 gólt szereztek.
Tavaly a negyeddöntőben találkozott egymással a két sztárcsapat, az első felvonáson, Münchenben 2-1-re, majd a visszavágón hosszabbítás után 4-2-re nyert a Real Madrid, Cristiano Ronaldo a két mérkőzésen öt gólt szerzett.
A Liverpool és az AS Roma játszotta a BL elődjének számító Bajnokcsapatok Európa Kupája 1984-es döntőjét, az olaszok hazai pályán végül büntetőkkel elbukták a trófeát. Érdekesség, hogy a Vörösök legveszélyesebb támadója, a Premier League- és az európai góllövőlistát - utóbbit Lionel Messivel holtversenyben - is vezető Mohamed Szalah tavaly még a Romát erősítette.
A BL-elődöntők első találkozóira április 24-én és 25-én, a visszavágókra egy héttel később kerül sor.
A finálé május 26-án lesz Kijevben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 10. 07:14, kedd | Sport
Azeri-magyar - Tóth Balázs kezd a magyar kapuban
A kapus Tóth Balázs személyében újoncot avat a magyar labdarúgó-válogatott kedden Bakuban, az Azerbajdzsán elleni barátságos mérkőzésen.
2025. Június 09. 21:29, hétfő | Sport
Fiatal, Gyors, és Elszánt - Mira újra a pályán!
Autocross versenybeszámolók a 16 éves Mihalik Mirától.
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.