Hírek
2024. Április 10. 14:23, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Csaknem kilencezer eladósodott családnak segített a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Csaknem kilencezer eladósodott családnak nyújtott segítséget felhalmozott tartozásaik kezelésében a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a 15 éve működő adósságkezelő programja által.
A karitatív szervezet szerdán az MTI-nek eljuttatott közleményében azt írta, adósságkezelő programja elsősorban otthonaik megőrzésében segítette a nehéz körülmények közé került embereket, napjainkban pedig 170 felzárkózó településen segítik a nehéz sorsú családokat.
Emlékeztettek: az adósságkezelő programot a devizahitelek tömeges bedőlése után, a jelzáloggal terhelt otthonok megőrzéséért, 2009-ben indította el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.
Hangsúlyozták: a karitatív szervezet tanácsadói az adósok körülményeit megismerve, fenntartható megoldások kialakításában segítettek, közreműködtek a hitelezőkkel megszakadt kommunikáció újraindításában, egyeztetéseket, részletfizetési megállapodást kezdeményeznek, miközben lélekben is erősítették a helyzetüket kilátástalannak érző családokat. A Hitel-S néven indult programban jelenleg húsz felkészült szakember dolgozik, akik évente átlagosan 550 új esettel kezdenek dolgozni.
A közleményben kitértek arra is, hogy a közműtartozásoktól a több tízmillió forintos ingatlanhitelig mindenféle adósággal találkoztak már a szolgálat munkatársai, volt, akinek kábeltévé-tartozásai miatt foglalta le lakását a végrehajtó. Mások munkahelyük elvesztése vagy tartós betegség miatt halmoztak fel kezelhetetlennek tűnő tartozásokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:37, péntek | Életmód
Parajd - Román környezetvédelmi miniszter: a magyar felet is értesítik a Maroson érkező sós vízről
A román hatóságok a magyar felet is értesítik a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, amely a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este Nagylaknál éri el a román-magyar határt
2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód
Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon
Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka
2025. Június 10. 07:13, kedd | Életmód
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg – közölte a SpaceX hétfőn.