Hírek
2022. Január 03. 08:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csalók hirdetnek nyereményjátékot az egyik áruházlánc nevében
Csalók hirdetnek nyereményjátékot az Auchan nevében a legnagyobb közösségi oldalon - jelezte az Auchan Magyarország vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Azt írták: a Facebookon terjed az a hamis nyereményjáték, amiben az Auchan nevével visszaélve csalók próbálnak személyes adatokhoz hozzájutni és pénzt kicsalni.
A felhívás arról szól, hogy az Auchantól Samsung mikrohullámú sütőt lehet nyerni a személyes adatok megadásával és egy jelképes, ezer forint körüli összeg átutalásával. Ráadásul a hamis posztokban azt a látszatot keltik, hogy egyesek már nyertek is így - tették hozzá.
Kiemelték: az Auchan Magyarország nem indított ilyen nyereményjátékot, és mindenkit arra kér, ha ilyen üzenetet kapott vagy ilyen jellegű poszttal találkozott, azt hagyja figyelmen kívül, ne adja meg az adatait és ne utaljon pénzt.
A vállalat a közleményében azt is hangsúlyozta, hogy soha, semmilyen nyereményjátéka vagy promóciója során nem kér bankkártyaadatokat, illetve pénzt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
