Hírek
2019. Január 07. 10:12, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Eddig hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait

Hét hónap alatt hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait, további 1400 ember pedig táborozni, nyaralni jutott el a segítségükkel
- közölte a központot működtető Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány kuratóriumi elnöke hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Nagy Anna kiemelte, Magyarországon körülbelül 300 ezer egyszülős családban több mint félmillió gyermek nevelkedik. Ahhoz, hogy ezek a gyerekek ugyanolyan eséllyel indulhassanak, speciális segítségre, támogatásra van szükség - hangsúlyozta.
Tudatta, a központ a gyerekprogramok mellett szülőknek szóló előadásokat, csoportbeszélgetéseket is szervez. A szakemberek munkáját hetven önkéntes segíti - fűzte hozzá.
Kitért arra is, Magyarországon öt városban, a határon túl pedig két helyszínen indítottak el egyszülős közösségeket, mert úgy vélik, az online elintézhető szolgáltatások mellett a családoknak szükségük van egy közösségre is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.