Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2015. Augusztus 18. 07:10, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Egy óra alatt több eső esett a fővárosban, mint az augusztusi havi átlag

Egy óra alatt több eső esett a fővárosban, mint az augusztusi havi átlag

Egy óra alatt több eső esett hétfő este a főváros belső részén, mint az augusztusi havi átlag - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) meteorológusa az MTI-t.

A háromnegyed hét és háromnegyed nyolc között mért csapadék mennyisége meghaladta a nyolcvan millimétert, miközben felhőszakadásról akkor beszélünk, ha fél óra alatt legalább 30 milliméternyi eső hullik - közölte Kolláth Kornél.

Elmondta: éjszaka további záporokra, zivatarokra lehet számítani az ország közepén, ám keddre virradóra nyugat felől stabilizálódik a légkör.

Ez egyben azt is jelenti, hogy kedden a keleti, északkeleti országrészben lehet számítani záporokra, zivatarokra, azonban ezek már várhatóan kevésbé lesznek intenzívek, mint a hétfői balatoni, vagy budapesti felhőszakadás - mondta a meteorológus.

Címkék: budapest, eső, főváros, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.