Hírek
2011. November 17. 07:26, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters
Egyet előreléptek a görögök

Bizalmat kapott szerdán este a görög parlamentben a két nagy, valamint egy kis szélsőjobboldali pártból álló új kormány.
Lukasz Papademosz miniszterelnök az átmeneti kormány elsődleges feladatának nevezte az adósságválság megoldását célzó megállapodás ratifikálását. Ez a feltétele annak, hogy a trojka (Európai Bizottság, Európai Központi Bank, Nemzetközi Valutaalap) folyósítsa a pénzügyi mentőöv újabb, 8 milliárd eurós részletét.
A 300 tagú parlamentben 255 képviselő biztosította támogatásáról az új kormányt, 38 a kabinet ellen szavazott – közölte Filipposz Pecalnikosz házelnök. Ezzel a parlament hivatalosan is megerősítette tisztségében Papademoszt és kormányát. A plenáris ülésen felolvasott nyilatkozatában a miniszterelnök kifejtette: bízik abban, hogy az euróövezet kilábal a jelenlegi válságából, dacára az egyes államok közötti nézetkülönbségeknek. A politikai vezetők meg fogják hozni azokat a döntéseket, amelyek a bankrendszer stabilitásához és szavahihetőségének biztosításához szükségesek – hangoztatta a bizalmi szavazás előtt.
Papademosz rámutatott: kormánya „titánokhoz méltó” feladatot vállalt, amely nem áll arányban szűkre szabott hivatali idejével, ezért „nem szabad túlzott várakozásokat táplálni” vele szemben. A kabinet több vasat tart egyszerre a tűzben: tárgyal a bankokkal az adósságok részleges elengedéséről; keresztül kell vinnie a parlamenten a megszorításokkal teli jövő évi költségvetést; be kell indítania a szerkezeti reformokat; tárgyalásokat kell folytatnia Brüsszellel.
Az előre hozott választások időpontját 2012. február 19-re tűzték ki, így Papademosz koalíciós kormányának bő három hónap áll a rendelkezésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.