Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2023. Április 17. 13:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Egyhetes sebességmérő akciót tart a rendőrség

Egyhetes sebességmérő akciót tart a rendőrség

Hétfőtől egy hétig fokozottan ellenőrzik a megengedett legnagyobb sebesség betartását a rendőrök az ország közútjain - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózatának műveleti csoportja (ROADPOL Operational Group) április 17-23. között Speed elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.

Hozzátették: a rendőrség Magyarország egész területén fokozott sebességellenőrzést végez, illetve április 21-én, péntek reggel 6 órától április 22-én, szombat reggel 6 óráig "Speedmarathon" ellenőrzésre is sor kerül, vagyis ténylegesen 24 óra időtartamban a rendelkezésre álló valamennyi komplex közlekedési ellenőrzési pont használatban lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt

2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld

Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.