Hírek
2021. Január 10. 16:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre népszerűbb az applikációban váltott vonatbérlet
A tavalyi év második félévében havonta 2-2,5-szer annyi elektronikus bérletet vásároltak az utasok a MÁV applikációjában, mint 2019-ben az internetes felületen - közölte a MÁV Zrt. vasárnap az MTI-vel.
A vasúttársaság közleményében azt írták: az applikációban váltott bérletek aránya a koronavírus-járvány idején általánosan csökkenő bérleteladások ellenére is növekedett. Hozzátették: az új internetes Elvira-rendszerrel közös felhasználói fiókoknak köszönhetően megháromszorozódott, és közel félmillióra nőtt az applikációra regisztrálók száma.
Közölték: az elmúlt évben már a MÁV-appban is lehet bérletet vásárolni elektronikus személyi igazolványhoz rendelten vagy az applikációban létrehozott virtuális bérletigazolványhoz csatolva. Tavaly 26 ezernél is több bérletet vettek a MÁV-applikáción keresztül, ami a 2020-ban eladott összes bérlet 3,5 százalékát jelenti.
Az applikációban vásárolt bérletek 59 százaléka tanulóbérlet volt - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
