Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2015. Július 05. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább

Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább - erről Langerné Viktor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára beszélt az M1 aktuális csatornának.

Az államtitkár elmondta: tavaly 816 fiatal vett részt az Út a diplomához programban, s külön örömét fejezte ki, hogy 11 százalékuk kistelepülésről jelentkezett. Hozzátette: míg korábban elsősorban a társadalomtudományok, a pedagógia és a zenei szakok iránt érdeklődtek a hátrányos helyzetű fiatalok, ma már jogász-, orvos-, védőnőhallgatók is vannak köztük.

Ismertette: 3 százalék körüli azoknak a hátrányos helyzetűeknek a száma, akik diplomát szereztek, a támogatásukról szóló nemzeti stratégia megalkotása előtt ez 0,2 százalék volt.

Langerné Viktor Katalin úgy fogalmazott: ezek a lehetőségek mind azt erősítik a fiatalokban, hogy nekik is van lehetőségük, teljesen mindegy hova születtek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni