Hírek
2017. Április 11. 05:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elérhető az UV-sugárzás előrejelzése

Hétfőtől elérhető az UV-sugárzás előrejelzés - írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzásból adódó leégés megnövekedett kockázata - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat, amely rendszeresen kalibrált műszerekkel, folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, és szakmailag korrekt előrejelzést is készít Magyarország területére.
Az UV-sugárzás előrejelzése segítségével előre megtervezhető a megfelelő öltözködés és egyéb védekezés, tájékozódni lehet, hány percet lehet tölteni a tűző napon, "anélkül hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni" - emelték ki.
Ha az UV-sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7,5-es értéket legalább az ország területének felén, akkor az Országos Meteorológiai Szolgálat UV-figyelmeztetést ad ki.
Az az UV-figyelmeztetés, az UV-sugárzás mért és előrejelzett adatait bárki ingyenesen elérheti az OMSZ (met.hu) honlapján, valamint mobileszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu) és a szolgálat Meteora alkalmazásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.