Hírek
2019. Augusztus 10. 14:07, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok
Eljátszotta a véletlenül hozzá került 5 milliót egy tatai nő

Jogtalan elsajátítás vétsége miatt nyújtott be vádiratot egy tatai nővel szemben a Tatai Járási Ügyészség a minap.
Egy tatai bankfiókban 2018. június 4-én a sértett egy gazdasági társaságnak kezdeményezett befizetést, azonban a befizetni kívánt 5 millió forint bankhiba miatt tévedésből a vádlott bankszámlájára került. A nő a téves utalásról SMS üzenetben azonnal értesítést kapott, yhx egyből megtudta, hogy milliók érkeztek a számlájára. Ezt követően még aznap teljes egészében elköltötte az összeget egy online szerencsejáték oldalon – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség.
A téves könyvelést a bank javította, és a gazdasági társaság számláján jóváírta az összeget, ily módon a sértett kára megtérült. A pénzintézet viszont polgári jogi igényként követeli büntetőeljárásban a nőtől, hogy térítse meg a kárukat.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a bíróság a vádlottal szemben a büntetés kiszabását hosszabb időre halassza el, azaz bocsássa próbára, a próbára bocsátás idején rendelje el a pártfogó felügyeletét, továbbá kötelezze a bank követelésének a teljesítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt
2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.