Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2018. December 14. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! akciója

Elkezdődött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! akciója

Elkezdődött csütörtökön a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! elnevezésű jótékonysági akciója, amelyben december 18-ig tartós élelmiszert gyűjtenek a rászorulóknak a Spar és az Interspar üzletekben országszerte.

A karitatív szervezet 22. alkalommal szervezi meg karácsonyi élelmiszergyűjtését a bolthálózat 166 üzletében. Az Adni öröm! akció hat napja alatt az ország egész területén több mint kétezer önkéntes szólítja meg az üzletekbe betérő vásárlókat azzal a kéréssel, hogy vásároljanak valamennyi tartós élelmiszert a rászoruló családoknak is.

A gyűjtésbe Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége is bekapcsolódott, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat jószolgálati nagyköveteként Kozma Imrével, a szervezet alapító elnökével együtt vette át a felajánlott adományokat a Batthyány téri Spar üzletben csütörtök délután.

Herczegh Anita elmondta: jó látni, hogy évről évre egyre többen vesznek részt az akcióban, egyre nagyobb összegű adomány gyűlik össze, és egyre több tonna élelmiszert tudnak szétosztani.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés