Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2016. Július 14. 07:30, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Emelkedik Angela Merkel fizetése

Emelkedik Angela Merkel fizetése

Közszolgálati béremelésről döntött szerdai ülésén a német kormány, a szövetségi parlament (Bundestag) elé terjesztett javaslat alapján Angela Merkel kancellár fizetése is emelkedik.

A belügyminisztérium közleménye szerint a fizetések a közszolgálati szférában kötött bérmegállapodásnak megfelelően visszamenőlegesen, az idén márciustól 2,2 százalékkal, 2017 februárjától pedig további 2,35 százalékkal emelkednek.

Ez az idén 410 millió euró, jövőre 944 millió plusz kiadást jelent a költségvetésnek - áll a törvényjavaslatban, amely szerint a kétlépcsős emelés révén a szövetségi államigazgatás legalacsonyabb besorolású tisztviselőinek havi bruttó alapfizetése 2065,59 euró lesz, a legmagasabb besorolású tisztviselőké pedig 13 746,32 euró.

A megállapodás a szövetségi kormány tagjaira is vonatkozik. A belügyminisztérium lapok érdeklődésére közölte, hogy a kancellár havi fizetése pótlékokkal együtt 830 euróval 18 820 euróra (5,8 millió forint) emelkedik, a minisztereké pedig 672 euróval 15 280 euróra.

Július 1-jével a Bundestag-képviselők fizetése is emelkedik, egy új eljárás révén, amellyel automatikusan a bérszínvonal alakulásához igazítják a képviselők járandóságát. A 631 képviselő alapfizetése így éves szinten 2,7 százalékkal 9328 euróra emelkedik.

2017. január 1-jével a Merkel-kormány által 2015-ben bevezetett minimálbér is emelkedik, a jelenlegi óránkénti bruttó 8,50 euróról 8,84 euróra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.

2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.