Hírek
2021. December 28. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Eredményes évet zárt a magyar turizmus
Eredményes, a tavalyinál sokkal jobb évet zárt a magyar turizmus - mondta hétfőn közzétett podcastjában a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója.
Guller Zoltán főképp a belföldi forgalom bővülésével magyarázta a fellendülést, hiszen háromnegyed részben magyarországi vendégek érkeztek a szálláshelyekre. A csaknem 29 millió vendégéjszaka 24 százalékos bővülést jelent 2020-hoz képest, a vidéki vendéglátóknak rendkívül sikeres évük volt, a nyári forgalom rekordot döntött - tette hozzá.
A külföldiek száma csekélyebb ütemben, de folyamatosan nő, az év vége várhatóan jelentős nemzetközi forgalmat hoz Budapestre. Érdekességként említette, hogy a fővárosi vendégkör kissé átalakult, egyre több a cseh, az osztrák, a román, a szlovák, az ukrán beutazó. Vidékre főképp németek mennek.
2022-ben a szálláshelyek bevétele elérheti a 360 milliárd forintot, 36 százalékkal haladva meg a tavalyit. A vendéglátásból származó bevétel 1000 milliárd forint lehet, vagyis 22 százalékkal több, mint 2020-ban, és alig 8 százalékkal kevesebb, mint a 2019-es rekord - közölte Guller Zoltán.
Kitért a közösségi médiából gyűjtött elégedettségi mutatókra is. A visszajelzések szerint - mint mondta - a legaktívabb értékelők az amerikaiak és az angolok voltak. Túlnyomó többségük kedvező bejegyzéseket írt a magyarországi élményeiről, de az értékelések alapján többi vendég is elégedetten távozott.
A vezérigazgató 2022-re elsősorban a turisztikai fejlesztések, és a nemzetközi rendezvények miatt tekint várakozással. A magyar turizmus számára a következő év célja a 2019-es eredmények elérése lehet - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
