Hírek
2017. Szeptember 13. 21:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Felborult több gázolajat szállító vasúti tartálykocsi Vépen
Gázolajat szállító vasúti tartálykocsik borultak fel, illetve dőltek meg szerda este a Vas megyei Vép vasútállomásán, kettőből folyik a gázolaj - közölte honlapján a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A tájékoztatás szerint két vasút tartálykocsi felborult, három pedig megdőlt, az egyik 95 ezer literes tartálykocsiból ömlik, egy másikból folyik, további kettőből pedig szivárog a gázolaj.
Hozzátették: a tűzoltók és a vasúttársaság, valamint egy magáncég bevonásával végzik a mentesítést, a tartályokban lévő gázolajat át akarják szivattyúzni ép tartályokba, ezért két nagy teljesítményű szivattyút és több vasúti tartálykocsit indítottak a helyszínre.
Közölték: a baleset lakott területet nem érint, lakosságvédelmi intézkedésre nincs szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
