Hírek
2018. Október 31. 05:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztett fogházra ítéltek egy orvost téves diagnózisa miatti halálozásért
Jogerősen felfüggesztett fogházra ítélt a Szolnoki Törvényszék egy orvost foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt - tájékoztatta a törvényszék sajtóosztálya kedden az MTI-t.
A törvényszék helybenhagyta a Karcagi Járásbíróság ítéletét, amelyben 1 év 8 hónap - végrehajtásában 2 év próbaidőre - felfüggesztett fogházbüntetést szabott ki a Jász-Nagykun-Szolnok megyei orvosra. A büntetlen előéletű vádlottat 5 évre eltiltották foglalkozása gyakorlásától is.
A másodfokú bíróság közlése szerint a doktor háziorvosi ügyelete során nem kellő alapossággal vizsgált meg egy beteget. Téves diagnózisa miatt az agyvérzést kapott férfi nem jutott kellő időben a szükséges szakorvosi ellátáshoz és meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
