Hírek
2022. Június 19. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat
Az extrém UV-B sugárzás veszélye miatt az egész országra figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez szombaton eljuttatott figyelmeztetésükben kiemelték: ilyenkor normál bőrtípus esetén már 15-20 percnyi napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. A meteorológiai szolgálat mindenkitől azt kéri, hogy fokozottan védekezzen a napsugárzás okozta leégés ellen, 11 és 15 óra között kerülje a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - írták.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint vasárnap nagyrészt felhőtlen, száraz idő várható. A hőmérséklet hajnalban általában 11 és 19 Celsius-fok között alakul, de az északi völgyekben kissé hidegebb is lehet. Napközben főleg a Dunántúlon és az Északi-középhegységben megélénkül, a Fertő tó térségében meg is erősödhet a szél. A csúcsértékek 29 és 34 fok között valószínűek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
