Hírek
2024. Február 01. 07:23, csütörtök |
Külföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Földrengés volt Ausztriában

Magyarország nyugati részén is érezték a 4,5-es magnitúdójú földmozgást.
A Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának közleménye szerint február 1-jén magyarországi idő szerint hajnali 2 óra 59 perckor 4,5-ös magnitúdójú földrengés volt Ausztriában, Bécsújhelytől mintegy 33 kilométerre délnyugatra Gloggnitz település mellett.
A földmozgást Sopronban és Szombathelyen a magasabb épületszinteken a lakosság is érezte. Károkról eddig nem érkezett bejelentés a katasztrófavédelemhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.