Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2023. Augusztus 05. 09:14, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Háromszáznál is több ukrajnai gyermek táborozik Magyarországon

Háromszáznál is több ukrajnai gyermek táborozik Magyarországon

Egész nyáron több turnusban zajlanak napközis táborok ukrajnai menekült gyermekek számára a Magyar Cserkészszövetség és az Ökumenikus Segélyszervezet szervezésében Budapest.en és Nagykovácsiban

Azt írták, hogy a különféle tematikára épülő heteket szabadtéri és beltéri játékok, művészeti foglalkozások és kirándulások is színesítik.

Az összesen háromszáz gyermeket fogadó nyári táborok célja - a többi között -, hogy "a másfél éve tartó ukrajnai háború elől hazánkba menekült 5-16 éves gyermekek számára lehetőséget biztosítsanak új közösségek építésére, élménypedagógiával segítsenek feldolgozni az átélt traumákat és erősítsék az otthontól távol töltött idő alatti kitartást" - fogalmaztak a közleményben. Ugyanakkor a táborok a szülőket is tehermentesítik a szeptemberi iskolakezdésig - tették hozzá.

A nyolc nyári hét alatt több piknikjellegű élménynapot tartanak, ahol egymással is találkozhatnak a különböző helyeken táborozó gyerekek. Ezek közül a péntekin fafaragó műhely költözött a táborba, valamint közösen festettek egy tájképet művészetterapeuta vezetésével.

A közleményben idézték Sipos Zoltánt; az Ökumenikus Segélyszervezet budapesti, ukrajnai menekülteket támogató központjának vezetője kiemelte: a menekült családoknak rendkívül összetett támogatást nyújt a segélyszervezet.

"A menekült családok támogatása összetett, nem csupán kézzelfogható természetbeni - élelmiszert, ruhát, gyógyszert, vagy éppen higiéniás eszközöket tartalmazó - csomagok osztását jelenti, hanem többek között az egészségügyi, ügyintézési problémákkal, szállásigénnyel, jogi és pszichológiai, valamint albérletfenntartási vagy éppen nyelvi nehézségekkel küzdők gondjait is igyekeznek orvosolni" - fogalmazott.

Az Ökumenikus Segélyszervezet a magyarországi táborok mellett a kárpátaljai Viskán további 150 "belső menekült" gyermeknek szervez nyári élményheteket. A karitatív szervezet a háború kitörése óta csaknem félmillió ukrajnai menekültnek nyújtott segítséget - olvasható a közleményben.

Fotó: Segelyszervezet.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt

2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld

Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.