Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2021. Január 22. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/szijjarto.peter.official

Hat közlekedési összeköttetés jön létre Szlovákia és Magyarország között

Hat közlekedési összeköttetés jön létre Szlovákia és Magyarország között

Hat új közlekedési összeköttetés jön létre 2023-ig Magyarország és Szlovákia között, köztük három híd az Ipolyon

- közölte a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebook-oldalán, miután online tanácskozott Andrej Dolezal szlovák közlekedési miniszterrel.

Szijjártó Péter azt írta: Magyarországnak Szlovákiával van a leghosszabb határszakasza, ezért az a cél, hogy minél több ponton legyen összeköttetés a két ország között.

Idén ősszel befejeződik a Miskolc és Tornyosnémeti közötti gyorsforgalmi út építése, így keleten és nyugaton is autópályával lesz összekötve Magyarország Szlovákiával - emlékeztetett.

A miniszter hozzátette: megállapodás született arról is, hogy a koronavírus-járvány után újraindul a szárnyashajó-közlekedés Budapest és Pozsony között, valamint további egyeztetések lesznek a Budapestet Varsóval, Pozsonyon keresztül összekötő gyorsvasút megépítéséről.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán