Hírek
2019. Június 28. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Heves eső és viharos szél sújtotta a zempléni térséget

Heves eső és viharos szél sújtotta csütörtök délután a zempléni térséget, emiatt mintegy száz bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei katasztrófavédelmi szóvivő honlapjukon.
Dojcsák Dávid azt írta: ezúttal a tűzoltóknak nem a víz, hanem az erős szél adott munkát, amely fákat döntött ki.
Utak váltak ideiglenesen járhatatlanná, családi házak tetőszerkezete, kerítése rongálódott meg, villany- és távközlési vezetékek szakadtak le.
A legtöbb beavatkozásra Bodrogkisfaludon volt szükség, ott a gönci, az encsi, a szerencsi, a tiszaújvárosi, a cigándi, a tolcsvai, a bódvaszilasi és a sátoraljaújhelyi hivatásos tűzoltók jelenleg is dolgoznak.
Az egységek eddig több mint hetven helyszínen avatkoztak be, a károk felszámolása folyamatos - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.