Hírek
2011. November 15. 06:54, kedd |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Idén már húszan szenvedtek fagyhalált
Magyarországon november 12-ig húszan szenvedtek fagyhalált az ország különböző részein, pedig a tél még el sem kezdődött – hívta fel a figyelmet hétfőn a Magyar Szociális Fórum.
Az áldozatok többsége a szabad ég alatt hűlt ki végzetesen.
Az MSZF nagyon súlyosnak tartja a tendencia alakulását, mert eddig több hajléktalan ember halt meg kihűlésben, mint 2010 azonos időszakában. A társadalmi mozgalom a hajléktalanság fokozódásával hozza összefüggésbe a fejleményt. Emlékeztet arra, hogy az Otthonvédők nyár óta követelik a kilakoltatási moratórium visszaállítását az emberélet védelmében. Az elmaradt intézkedés miatt jelenleg is több kilakoltatás van folyamatban, köztük több gyermekes családoké – írják.
Az MSZF emlékeztet arra, hogy tavaly télen – a szükséges állami intézkedések elmaradása miatt - több mint négyszázan fagytak halálra a szabad ég alatt, illetve saját fűtetlen otthonukban. Az idén október 8. óta kihűlt emberek közül 17 férfi és három nő. Tizenhatan a szabad ég alatt lelték a halálukat, négyen pedig fűtetlen otthonukban hűltek ki végzetesen – tudatta az szervezet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
