Hírek
2015. Szeptember 13. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: Magyarország minden jogszabályt betart

Magyarország rendkívül nagy bevándorlási nyomás alatt van, ennek ellenére megfelel minden nemzetközi jogi konvenciónak és a betartja a megfelelő jogszabályokat -
- mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az M1 aktuális csatornán. A miniszter egy sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az elmúlt napokban többször is vádolta alaptalanul és "hazug módon" Magyarországot Sigmar Gabriel német alkancellár.
"A jövő héttől egy minőségileg új helyzet áll elő, hiszen mind fizikai, mind jogi szempontból a legkedvezőbb helyzetben leszünk a schengeni határ védelmének tekintetében és ez a legnagyobb szolidaritás, amit Magyarország vállalni tud az Európai Unióval" - tette hozzá.
Szerinte így nem csak Magyarországon, de az Európai Unió más tagállamaiban is csökkenhet a migrációs nyomás.
A dpa német hírügynökség jelentése szerint Sigmar Gabriel német alkancellár szombaton Hildesheimben azt hangoztatta, hogy Orbán Viktornak "kötelessége betartania az európai jogot, és menedéket kell nyújtania a politikai menekülteknek." Gabriel szerint a magyar kormányfő nem engedheti meg, hogy a menekülteket "annyira rossz viszonyok között tartsák és visszatoloncolják őket."
A hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor a Bild című német lapnak adott szombati interjújában arra a felvetésre, hova menjen a sok menekült, miután jövő kedden lezárulnak Magyarország határai, kijelentette: vissza, "oda ahonnan jöttek".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.