Hírek
2018. Június 07. 07:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó:pixabay
Ismét országszerte lehetnek heves esőzések
Heves zivatarok, illetve felhőszakadás veszélye miatt csaknem az egész országra figyelmeztetéseket adott ki csütörtökre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez szerda este eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: késő estig elsősorban az ország délnyugati harmadában várhatóak elszórtan zivatarok. A zivatarokat helyenként viharos szél és néhol felhőszakadás kísérheti. Egy-egy helyen heves zivatar sem zárható ki, akár 90 kilométer/órásnál erősebb széllökéssel és nagyobb méretű jéggel. Éjszaka elszórtan továbbra is valószínűek zivatarok, amelyeket néhol jelentősebb mennyiségű csapadék kísérhet.
Csütörtökön több helyen valószínű zivatar, legnagyobb számban a délutáni, késő esti órákban. A zivatarokat néhol felhőszakadás és egy-egy helyen 90 kilométer/óra feletti széllökés, illetve jégeső (2 centiméter feletti átmérőjű jéggel) kísérheti.
Heves zivatar veszélye miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Felhőszakadás veszélye miatt ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére.
Az előrejelzés szerint csütörtökön csak rövid időre süt ki a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 Celsius-fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
