Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2014. Január 02. 17:19, csütörtök | Sport
Forrás: InfoVáros | -Hajósi Miklós-

Iszonyatosan jól éreztük magunkat!

Iszonyatosan jól éreztük magunkat!

Beszélgetés Pálfalvi Gábor autóversenyzővel a 2013-as Szilveszter Rali után.

Kedves Gábor!

Először is gratulálok a sikeres célba érkezésért 2013 utolsó Rally versenyén a Hungaroringen.

- Nagyon Szépen Köszönjük és mindenkinek, aki Támogatott minket!

A szakaszokon egyenletesen javuló teljesítményt mutattatok. Minek is köszönhető ez?

- Hát azt nem mondom, hogy az évek meg a tapasztalat, mert ez volt a második lehetőségem, hogy a Hungaroringen versenyezhettem!
Inkább az időjárás, és a remek gumiválasztás tette ezt, csak a végére számoltuk el magunkat egy picit, de hát rossz döntéseket mindig hoz az ember!
Anégyes és ötös gyorson nagyon jó időket autóztunk, és sikerült kiszolgálni a nézőket is!
Iszonyatosan jól éreztük magunkat!
És ezt bátran kijelenthetem Bogdán Brigi a navigátorom nevében is!

A Ring belső vagy a Ring külső feküdt nektek jobban, és miért?

- Mindkét gyorsaságin nagyon jól éreztük magunkat, és a vendég navigátornak is remegett a lába mikor kiszállt az autóból és nagy élményt sikerült átélnie a versenyen!
Mindkét szakasznak megvan a szépsége! De ha mindenképp választanom kellene, akkor mindenképp a belsőt választanám, mert sokkal technikásabb volt és látványosabb szerintem! De nagyon feküdt a külső gyorsasági is, mert ott néha iszonyatos tempót lehetett diktálni!

Rég nem látott szurkoló áradat lepte el a Ring környékét. Szerinted minek köszönhető ez, és te mit láttál a BMW-ből ebből?

- Rengeteg szurkoló volt kint és ennek nagyon örülök, mert visszahozták azokat az időket, amit rég nem látott a rally világa szerintem Magyarországon! Teljesen mindegy volt kinek a szurkolótáborába tartoztak, mert Ők azért jöttek ki, hogy versenyt nézzenek és szurkoljanak nekünk Rally-soknak!
Mi a BMW-ből rengeteg embert látunk, és nagyon jó lenne, ha ugyanezt érezhetnénk egy-egy másik versenyen! És ez köszönhető volt a külföldről érkező versenytársaknak is!
Mindenkinek integettünk, ha nem tekergettem agyon a kormányt!

A tűzről pattant navigátorod, miként vizsgázott, hogy tetszett neki a két nap?

- Nagyon ügyes volt, és remek navigátort faragunk belőle, mert ami a legfontosabb, hogy nem fél beülni egy ilyen autóba! Sokat kell gyakorolni és össze kell szoknunk, de erre itt lesz egy teljes év, mert most már biztos, hogy 2014-ben együtt fogunk menni egész évben! Nagyon tetszett neki mind a két nap és egy minimális félsz volt benne az éjszakai gyors elején, de mikor elrajtoltunk utána teljesen átszellemült és iszonyatosat diktált mind a két nap!

A mosoly az Ő arcán is őszinte volt akárcsak nekem!

Ha hármat kívánhatnál a 2014-es autósporttal kapcsolatban, mi lenne az?

- Problémamentes versenyeket, rengeteg jókedv, és összetartást!

Köszönjük Támogatóink segítségét!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport

A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta

Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.

2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport

Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.

2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport

Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.

2025. Június 11. 07:00, szerda | Sport

Azeri-magyar - Szoboszlai szerint jó tanulópénz volt a két felkészülési meccs

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar válogatott mindkét felkészülési mérkőzése jó tanulópénz volt a világbajnoki selejtezősorozat megkezdése előtt.