Hírek
2016. Április 28. 11:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Javult a nők és a fiatalok foglakoztatási mutatója

A foglalkoztatás bővülésén belül pozitívum, hogy javult a nők és a fiatalok foglalkoztatási mutatója - emelte ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön az M1 aktuális csatornán,
a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön közzétett, első negyedéves munkanélküliségi és foglalkoztatási adatait kommentálva.
A KSH jelentése szerint az első negyedévben tovább nőtt a foglalkoztatottak száma, a 15-64 évesek között a foglalkoztatási ráta 65,1 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 62,4 százalékról.
A tárca vezető rámutatott: 54 ezerrel több nő dolgozik 2016 első három hónapjában, mint egy évvel korábban, a 15-24-es korosztályban a munkanélküliség pedig 14 százalékra csökkent, az 5 évvel ezelőtti 30 százalék körüli szintről.
Kérdésre válaszolva elmondta: a 2017-es költségvetésben 350 milliárd forintot szántak a korábbi programok folytatására a közfoglalkoztatásban. A kormány azt tűzte ki célul, hogy átképzésekkel, felnőtt képzésekkel a közfoglalkoztatásban szereplőket is hozzá tudják segíteni a hosszú távú elhelyezkedéshez.
A Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-nek eljutatott közleményben csütörtökön azt írta, hogy a versenyszféra bővülésének, a munkát terhelő adók csökkentésének, a munkahelyvédelmi akciónak és a 2013-ban bekövetkezett növekedési fordulatnak köszönhetően folyamatosan emelkedik a foglalkoztatottság Magyarországon, összhangban a kormány célkitűzéseivel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.