Hírek
2012. Január 28. 06:56, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Jön a fagy: a polgárőrség segítségét kérik
A rendőrség a polgárőrök segítségét kéri a kihűléses halálesetek megelőzése érdekében.
Az országos rendőrfőkapitány azért kereste meg az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) elnökét, mert az elkövetkezendő napokban és hetekben zord, hideg, csapadékos időjárás várható, amely különösen az egyedül élő időseket és a hajléktalanokat veszélyezteti – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint Hatala József rendőrfőkapitány levélben fordult Túrós Andráshoz, az OPSZ elnökéhez, azt kérve, hogy együttműködési megállapodásuk értelmében a polgárőrök a közös szolgálat során, „továbbá személyismeretüket felhasználva működjenek együtt a rendőrséggel, fordítsanak figyelmet az egyedül élő időseket és a hajléktalanokat közvetlenül veszélyeztető kihűléses halálesetek megelőzésére”.
A több mint 83 ezer tagot számláló polgárőrség a tavaly módosított, február elsején életbe lépő új polgárőrtörvény értelmében köztestületté alakul.
Pintér Sándor belügyminiszter tavaly decemberben, az OPSZ évzáró elnökségi ülésén a polgárőrséget a kormány stratégiai partnerének nevezte, kiemelve, hogy a legfőbb célkitűzés továbbra is az idősek és a kistelepüléseken élők védelme.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
