Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2012. Január 28. 06:56, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Jön a fagy: a polgárőrség segítségét kérik

Jön a fagy: a polgárőrség segítségét kérik

A rendőrség a polgárőrök segítségét kéri a kihűléses halálesetek megelőzése érdekében.

Az országos rendőrfőkapitány azért kereste meg az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) elnökét, mert az elkövetkezendő napokban és hetekben zord, hideg, csapadékos időjárás várható, amely különösen az egyedül élő időseket és a hajléktalanokat veszélyezteti – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint Hatala József rendőrfőkapitány levélben fordult Túrós Andráshoz, az OPSZ elnökéhez, azt kérve, hogy együttműködési megállapodásuk értelmében a polgárőrök a közös szolgálat során, „továbbá személyismeretüket felhasználva működjenek együtt a rendőrséggel, fordítsanak figyelmet az egyedül élő időseket és a hajléktalanokat közvetlenül veszélyeztető kihűléses halálesetek megelőzésére”.

A több mint 83 ezer tagot számláló polgárőrség a tavaly módosított, február elsején életbe lépő új polgárőrtörvény értelmében köztestületté alakul.

Pintér Sándor belügyminiszter tavaly decemberben, az OPSZ évzáró elnökségi ülésén a polgárőrséget a kormány stratégiai partnerének nevezte, kiemelve, hogy a legfőbb célkitűzés továbbra is az idősek és a kistelepüléseken élők védelme.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.