Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2023. Június 15. 12:57, csütörtök | Belföld
Forrás: Rendőrség

Két és félszeresen túllépte a sebességhatárt

Két és félszeresen túllépte a sebességhatárt

A rendőrök jelentős sebességtúllépés miatt mérték be a személygépkocsi sofőrjét.

A város Gyirmót és Ménfőcsanak közötti területen, a 83-as főút nagyobb útépítési munkálatai miatt az elmúlt hónapban többször került sor forgalmirend-változásra, amely a közvetlenül nagymértékben a lakóövezetet érinti.

Ménfőcsanakon érzékelhetően nőtt a torlódásokat kikerülő gépkocsiforgalom, így a közúti közlekedési balesetek megelőzése, a jogsértő és balesetveszélyesen közlekedő járművezetők forgalomból történő kiszűrésére, illetve ellenőrzésekre lehet számítani.
A Győri Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály munkatársai rendszeresen végeznek ezen városrészben is sebességellenőrzést. A 2023. június 3-ai ellenőrzéskor, 18 óra körül pedig rekordmérés történt, amikor egy személyautó sofőrje az adott útszakaszra vonatkozó 50 km/h megengedett legnagyobb sebesség helyett 126 km/h sebességgel közlekedett - írja a Győr vármegyei rendőrség.

Az ilyen mértékű jogsértés szankciója 300.000 forint összegű közigazgatási hatósági bírság, valamint 8 előéleti büntetőpontot is vonhat maga után.
Kérjük, hogy mindenki körültekintően, a jelzett sebességkorlátozásnak megfelelő tempóban haladjon.
A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek egyik legfőbb oka! Sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének! A gyorshajtó a felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti!

A rendőrség óva inti a járművezetőket, és felhívja a közlekedők figyelmét, hogy a közúti közlekedési szabályokat mindig tartsák be! Ne feledjék, a sebesség helyes megválasztásával megelőzhetőek a közúti tragédiák!
… hogy mindenki hazaérjen!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.