Hírek
2019. Szeptember 19. 06:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/Fotók: MTI/Vajda János
Kisiklott egy tehervonat Miskolcon - Újra zavartalan a közlekedés

Már zavartalan a vonatközlekedés a Miskolc-Tiszai pályaudvar-Felsőzsolca közötti vonalszakaszon csütörtökön reggel, miután az éjjel beemelték az előző nap kisiklott mozdonyt és tehervagont
– közölte az MTI-vel Kavalecz Imre, a MÁVINFORM sajtóügyeletese.
A miskolci pályaudvaron szerda délután egy tehervonat behaladása közben siklott ki a vonat mozdonya és első kocsija. A balesetben nem sérült meg senki. A műszaki mentés ideje alatt - csütörtök reggel öt óráig - Miskolc és Felsőzsolca között a vonatok csak az egyik vágányon közlekedtek, dízelmozdonyok segítségével.
A korlátozásokat csütörtök reggelre feloldották, a Hidasnémeti felől érkező vonatok is Miskolcig mennek és onnan is indulnak.
A sínek egy részén, illetve a felsővezetéken a végleges helyreállítás várhatóan több hétig tart még, de a vonatközlekedést ez jelentős mértékben nem zavarja - derül ki a közleményből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.